קריאת רחוב על שם דוד רוטלוי ז"ל עו"ד יורי גיא-רון

נכבדיי,

התכנסנו כאן על מנת להנציח את זכרו של עו"ד דוד רוטלוי ז"ל על ידי קריאת רחוב על שמו בעיר תל אביב. 

נאמר על עו"ד דוד רוטלוי ז"ל (על ידי אחיו, מר יאיר רוטלוי), כי היה חדור באהבת האדם ומגשר ברמ"ח איבריו בתקופה בה לא ידעו גישור מהו. בחייו השכיל לפתור סכסוכים בדרך של הסכמה ותמיד ניסה למצוא את הדרך הפרקטית לפתרון מחלוקות.

לאור תכונותיו אלה, לא היה ראוי ונכון יותר מלהנציח את זכרו על ידי הקמת מוסד לגישור. ואכן, משפחת רוטלוי ולשכת עורכי הדין חברו יחדיו לשם הקמת מוסד הגישור בלשכת עורכי הדין על שמו.

המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי, אשר הוקם בלשכת עורכי הדין בסוף שנת 1999, הינו מהמובילים בתחום הגישור בארץ, ופועל להטמעתו של הגישור, להכשרת עורכי דין כמגשרים, לקידום מקצועיותם, למינוים בסכסוכים המופנים לגישור, ולעריכתם של גישורים פרו בונו לנזקקים.

למוסד הארצי לגישור מאגר מגשרים ובו רשומים יותר מ- 1000 עורכי-דין מגשרים, המסווגים לפי תחומי מומחיותם וניסיונם. כל עורך-דין, שהוסמך על-פי הדין לשמש כמגשר, רשאי להציע עצמו למוסד הגישור כמגשר. 

המוסד הארצי לגישור מפעיל גם את פרויקט הגישור המיוחד בשיתוף עם בתי משפט השלום במחוז המרכז. במסגרת פרויקט זה עורכי דין מגשרים בעלי ניסיון בגישור עורכים ללא תמורה גישורים בתיקי תביעות קטנות. ההיענות לפרויקט זה מצד עורכי הדין, מצד הנהלת בתי המשפט ואף מצד המתדיינים רבה מאוד. בתכנית הושגה עד כה הצלחה רבה של מגשרי המוסד בהבאת הצדדים להסדרי גישור.

כראש לשכת עורכי הדין, אני מברך על תרומתה של משפחת רוטלוי להקמת המוסד לגישור בלשכת עורכי הדין. גם אני מאמין בדרך הגישור ובפתרונם של סכסוכים בדרכי שלום. הנני  סבור, כי הגישור הוא מענה הולם בחברה שעברה בשנים האחרונות תהליך מוגבר של משפטיזציה, וכולם פונים אל בתי המשפט למציאת פתרון. לנוכח תהליך זה, מערכת המשפט מתמודדת עם עומס קשה מנשוא ולא מעניקה, לצערנו, את השירות ההולם לציבור.  גם לכן, אני סבור כי דרך הגישור היא הדרך הנכונה לא פעם לפתרון סכסוכים, ואין ספק שללשכת עורכי הדין תפקיד מרכזי בהטמעת ההליך בקרב עורכי הדין ובקרב הציבור.

במעמד זה ברצוני לברך גם את ראש עיריית תל אביב-יפו על ההחלטה לקרוא רחוב על שמו של עו"ד דוד רוטלוי המנוח בעיר תל אביב. קריאת רחוב על שמו של אדם בעל מורשת כמורשתו של עו"ד רוטלוי ז"ל מוסיפה נופך של כבוד ועומק לעיר שלנו.

ביום 22.5.08

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירת אתר אינטרנט בעזרת WordPress.com
להתחיל
%d בלוגרים אהבו את זה: